بیناپردازان هوشمند سپاهان

HIKROBOT

کاربردهای بینایی ماشین در صنایع

کسب و کار خود را با راهکار های نوآورانه HIKROBOT بهبود بخشید.

کاربرد بینایی ماشین در صنایع غذایی

مقدمه

بهینه سازی راندمان کلی تجهیزات (OEE) بدون به خطر انداختن کیفیت چالش برانگیز است. تولیدکنندگان موفق از راه‌حل‌های بینایی ماشین و خواندن بارکد استفاده می‌کنند تا زمان خرابی را به حداقل برسانند و به طور مداوم محصولات ایمن و باکیفیت را ارائه دهند که به راحتی در سراسر زنجیره تامین قابل ردیابی هستند. راه حل هایHIKROBOT  با گسترده ترین سبد محصولات در سیستم های بینایی ماشین و بارکدخوان، به تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی کمک می کند تا برخی از چالش برانگیزترین برنامه های بازرسی، تأیید و ردیابی را برطرف کنند. ما در شرکت بینا پردازان هوشمند سپاهان (نمایندگی هایکروبات در ایران)، تمامی محصولات در دسته بندی های معرفی شده توسط شرکت هایک روبات را پشتیبانی و برای فروش آماده می‌کنیم.

مزایای استفاده از بینایی ماشین در صنایع غذایی  

افزایش راندمان OEEتغییرات سریع و مکرر خط را زیر نظر بگیرید و توان عملیاتی، کارایی، قابلیت اطمینان، سرعت خط و تطبیق پذیری خطوط تولید خود را افزایش دهید.
بهبود بهره وری و کاهش هزینه‌هادستیابی به ثبات، دقت، ایمنی و خروجی بیشتر برای کاهش هزینه های تولید و جلوگیری از دوباره کاری پرهزینه و وقت گیر.
از برند خود محافظت کنیدخودداری از رسیدن کالاهای فاسد یا آسیب دیده به بازار، جلوگیری از خطا در تولید محصول، تضمین کیفیت، رضایت مشتری
ضایعات را کاهش دهیدرسیدن به هدف اتلاف صفر، کاهش ضایعات و جلوگیری از توقف، شناسایی محصولات دارای برچسب اشتباه، مونتاژ اشتباه و معیوب در اوایل فرآیند تولید

تحول دیجیتال

انقلاب صنعتی چهارم باعث تحول در صنعت غذایی و بسته بندی می شود؛ زیرا تولیدکنندگان به دنبال سرمایه گذاری بر نوآوری های در حال ظهور در اتوماسیون پیشرفته هستند. بینایی ماشین، کلان داده، رایانش ابری و یادگیری ماشین فرآیندهای تولید را تغییر می‌دهند. حرکت در مسیر صنعت ۴.۰ فرصتی را برای دیجیتالی کردن فرآیندهایی که بهره وری را تقویت می‌کنند، فراهم می کند: ضایعات را کاهش می‌دهد، کیفیت محصول را بهبود می‌بخشد، انعطاف پذیری تولید را افزایش می‌دهد و هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهد. 

پیاده سازی استراتژی دیجیتال سازی کالا همچنین فرصتی برای رسیدگی به چالش‌های جاری کمبود نیروی کار فراهم می‌کند. به عنوان سیستم‌ها و دستگاه‌های سازگار با صنعت ۴.۰، بینایی ماشین و راه حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی داده های دیجیتال ارزشمندی ایجاد می‌کنند که دو هدف را دنبال می‌کنند. اول، این سیستم‌ها اطلاعات بلادرنگ مانند داده های بازرسی و اندازه گیری را ثبت می کنند که تصمیم گیری خودکار کیفیت در خط را تسهیل می‌کند.

 علاوه بر این، شرکت‌ها ارزش زیادی را در بازگرداندن این داده‌ها به فرآیند در زمان واقعی یا تجمیع این داده‌ها در طول زمان، انجام تحلیل‌های خارج از خط، و استفاده از بینش های حاصل برای بهبود فرآیند و نگهداری پیش بینی کننده می بینند. سیستم های بینایی HikRobot دیجیتالی شدن فرایندهای کنترل کیفیت را از طریق یکپارچه سازی آسان در شبکه های صنعتی از طریق پروتکل های ارتباطی استاندارد و انتقال فایل مانند TCP / IP، PROFINET، EtherNet / IP، و FTP تسهیل می‌کنند.

بازرسی کیفیت محصول

محصولات ممکن است در طول تولید بشکنند یا آسیب ببینند. بررسی یکپارچگی محصول قبل از بسته بندی برای اطمینان از رضایت مشتری و محافظت از شهرت برند بسیار مهم است.دوربین‌های hikrobot  عیوب را شناسایی می‌کند و قبل از رسیدن به مشتری آنها را رد می کند و از برند شرکت شما در برابر تأثیر خالص کالاهای آسیب دیده محافظت می کند و در عین حال از توقف و خرابی جلوگیری می کند. از مزایایی استفاده از سیستم‌های بینایی ماشین در خط تولید مواد غذایی این است که شما به راحتی  محصولات آسیب دیده را شناسایی کنید، زمان استراحت و مداخله دستی پرهزینه را کاهش دهید، از ترکیب بسته بندی پرهیز کنید و در نتیجه وفاداری مشتری را حفظ کنید.

بازرسی کیفیت جعبه شکلات

ابزارهای بینایی ماشین همه قطعات را در یک مجموعه بررسی می‌کنند و تضمین می‌دهد قطعات موجود و بدون آسیب هستند.

 

بازرسی خودکار گوشت و مرغ

فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی ضمن تشخیص آلودگی فیزیکی، گوشت و مرغ را طبقه بندی می‌کند.

 

بازرسی دانه‌های آدامس

ابزارهای هوش مصنوعی نقص های زیبایی را در میان تعداد زیادی از اقلام کوچک و منحنی، مانند آدامس تشخیص می‌دهند.

بازرسی از قهوه

می‌توان با راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی دانه های قهوه را طبقه بندی کرد تا مطمئن شوید که از ارقام مناسب در مخلوط ها استفاده می‌شود.

بازرسی اشیا خارجی

فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی تضمین می کند که محصولات غذایی و نوشیدنی عاری از آلودگی باشند.

بازرسی پایداری محصول

سیستم های بینایی ماشین آسیب را تشخیص می دهند و از ثبات در اندازه، شکل، رنگ و بافت اطمینان حاصل می کنند.

بازرسی حجمی و تعدادی

فن آوری 3D جابجایی سه بعدی اندازه قطعات را قبل از بسته بندی بررسی می کند.

بازرسی بسته بندی

بسته بندی بر درک مصرف کننده از کیفیت، ایمنی و ارزش محصول تاثیر می گذارد. سیستم های بینایی hikrobot  بسته بندی مواد غذایی را بررسی می کنند تا از مونتاژ صحیح، بدون نقص و کامل بودن آن اطمینان حاصل کنند، به طوری که تنها محصولات با بالاترین کیفیت به دست مشتریان برسند. مزایای استفاده از بینایی ماشین در بررسی بسته بندی مواد غذایی این است که از رسیدن بسته بندی نامناسب و آسیب دیده به مشتری جلوگیری می‌کند، از محصولات در برابر آلودگی و ریزگردها به علت بسته بندی آسیب دیده و نامناسب دفاع می‎کند، از بازگشت محصولات توسط عمده فروشان و خرده فروشان جلوگیری می‌کند و در نتیجه اعتبار برند را حفظ می‌کند.

بازرسی ظروف شیشه ای

فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی نقص های متغیر در پیچ های پیچ خورده ظروف شیشه ای را تشخیص می دهد.

بازرسی آسان بازشو

فناوری تصویربرداری لیزری سه بعدی به سرعت قوطی‌های فلزی را در خطوط پرسرعت برای عیب‌یابی بررسی می‌کند.

بازرسی جهت یابی محصول

راه حل های یادگیری لبه اطمینان حاصل می کنند که کیسه های پر از مایع از قبل بسته بندی شده به سمت بالا حمل می‌شوند.

بازرسی کارتن چای کیسه ای

فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی تضمین می کند که چای کیسه ای و کارتن ها به درستی بسته بندی شوند.

بازرسی بسته آلومینیومی

ابزارهای هوش مصنوعی مواد خارجی و آلاینده هایی را شناسایی می کنند که بر یکپارچگی فوک های محصول تاثیر می‌گذارند.

تشخیص خرابی درب کنسرو

سیستم ها و نرم افزارهای بینایی مبتنی بر هوش مصنوعی نقص های موجود در سطوح چالش برانگیز بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی را شناسایی می‌کنند.

بازرسی برچسب کالا

سیستم های بینایی دوبعدی اطمینان حاصل می کنند که هم ترازی برچسب محصولات غذایی یا نوشیدنی صحیح است.

بازرسی برچسب بدنه بطری نوشیدنی

ظرف‌های غذا از نظر آلودگی و چین خوردگی بررسی می شوند. حتی زمانی که از دوربین های با رزولوشن بالا استفاده می شود، پردازش با سرعت بالا امکان بهبود دقت بازرسی را بدون قربانی کردن سرعت تولید فراهم می کند. 

بازرسی وجود و عدم وجود

نودل های فوری برای حضور بسته های ادویه و سوپ بازرسی می شوند. دوربین های روی چند خط نیز می‌توانند با یک کنترلر واحد کار کنند که بهره وری را بهبود می بخشد.

شمارش بطری درکارتن

استفاده از یک دوربین امکان تصویربرداری بسیار دقیق حتی در یک میدان دید وسیع را فراهم می کند. علاوه بر شمارش تعداد بطری های موجود در جعبه، با یک دوربین نیز می توان انواع مختلف درپوش ها را با تشخیص تفاوت های ظریف در متن یا رنگ بررسی کرد.

تشخیص کاراکتر

بازرسی برای نقص های چاپی مانند کاراکترهای نادرست و نقص های شخصیتی انجام می شود. داده های شناسایی ثبت و با تصاویر بازرسی مرتبط می شوند که امکان ردیابی مشکلات غیرمنتظره تا تاریخ تولید خاص را فراهم می‌کند.

بازرسی ناهمواری سطح

به دلیل وجود چاپ، اغلب انجام بازرسی های عیب برای فرورفتگی های کنار قوطی ها دشوار بوده است. با استفاده از دوربین بدون توجه به نوشته های روی محصول، تنها لکه ها و ناهمواری ها را تشخیص داد.

بازرسی عملکرد خط تولید

فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی نوع محصول، مواد اولیه مناسب و عدم وجود آلاینده های فیزیکی را تایید می‌کند.

یافتن و شمارش محصولات

طبقه بندی و مرتب سازی اشیا

بازرسی پوشش درب بطری

صحیح قرار گرفتن درب بطری در بسته بندی بطری‌های نوشیدنی یکی از نکات مهم در بسته بندی نوشیدنی است.

تایید وجود پیمانه در مکمل‌های غذایی

سیستم های بینایی وجود یا عدم وجود پیمانه را در محصول غذایی پودر شده تایید می کنند.

وجود و سالم بودن نی در آبمیوه‌های پاکتی

سیستم های بینایی دوبعدی با قابلیت های بازرسی جعبه آب میوه را شناسایی و طبقه بندی می کنند.

انبارداری و توزیع

به طور فزاینده ای، محصولات غذایی و نوشیدنی از یک مکان تولید، انبار و توزیع می شوند. تولیدکنندگان نه تنها باید ظرفیت تولید و کیفیت خود را بهینه سازی کنند، بلکه باید انبارداری و عملیات های اجرایی خود را نیز بهینه سازی کنند تا معیارهای عملکرد رو به رشد و تقاضای مشتریان را برآورده سازند. سیستم های بینایی HikRobot و بارکد خوان های مبتنی بر تصویر، بالاترین نرخ خوانش را در این صنعت دارند و می توانند سرعت، دقت و بهره وری انبارها و مراکز توزیع را به طرز چشمگیری افزایش دهند.

برای اطلاع از سایر کاربردهای لجستیک و انبارداری به لینک زیر مراجعه فرمایید:

خوانش چندگانه بارکد و اسکن پالت

بارکد خوان‌های HikRobot به طور همزمان چندین کد را روی پالت ها می خوانند.

مرتب سازی (سورتینگ) خودکار

بارکد خوان ها به سرعت بارکدها را در ارتفاع ها و زوایای مختلف می خوانند تا مرتب سازی خودکار را تسهیل کنند.

HikRobot SC3000

دوربین اسمارت سری SC3000 یک دوربین منحصر به فرد و توانمند که در انواع خطوط تولید قابل استفاده است با الگوریتم‌های پردازش داخلی، که به عنوان مثال در بالا نمونه‌های از کاربرد این دوربین در خط تولید بطری‌های نوشیدنی به نمایش در آمده است از جمله بررسی سالم بسته شدن درب بطری ، بررسی سطح مایع ، سالم بودن برچسب بر روی بطری و همچنین قابلیت خواندن OCR و انواع بارکد از جمله کاربرد‌های این دوربین است.